Kwalifikowana Pierwsza Pomoc

Kurs przeznaczony dla osób współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego tj:

  • Strażacy,
  • Żołnierze,
  • Ratownicy WOPR,
  • Ratownicy GOPR, 
  • Ratownicy TOPR, 
  • Policjanci, 
  • Straż Graniczna. 

Szkolenie prowadzone głownie w trybie weekendowym, przez 3 soboty/niedziele z rzędu - łącznie 66 godzin lekcyjnych podzielonych na 25 godzin zajęć teoretycznych oraz 41 godzin zajęć praktycznych realizowanych w grupach maksymalnie 6 osobowych. 

Nowoczesne podejście do kursu realizujemy poprzez system symulacji medycznych, które obejmują prowadzenie szkoleń w warunkach zbliżonych do tych spotykanych na miejscu zdarzenia, gdzie pojawia się stres, trudne warunki terenowe, pogodowe, oraz sytuacje z utrudnionym dostępem do osoby  poszkodowanej uwięzionej w samochodzie.

Strefa Ratownika powstała we współpracy ze specjalistami Medycyny Ratunkowej, w której znajdziesz przede wszystkim QUIZ dzięki któremu możesz sprawdzić swoją wiedzę z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

QUIZ przeznaczony dla Ratowników KPP chcących sprawdzić swoją wiedzę z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Z QUIZ-u mogą skorzystać także osoby, chcące ubiegać się o status Ratownika  Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. 

Zestaw testów i założeń powstało na specjalnej Platformie Szkoleniowej, na której każdy uczestnik musi założyć indywidualne konto. Dzięki temu będzie mógł zapisywać, oraz śledzić swoje wyniki.

QUIZ składa się z dwóch części.

  • I Część: Teoretyczna

Pierwszą część stanowi test teoretyczny, który składa się z 30 losowo wybranych pytań.. Wszystkie pytania pochodzą ze zbioru pytań obowiązujących na egzaminach teoretycznych Kwalifikowanej  Pierwszej Pomocy. I tak jak na prawdziwym egzaminie uczestnik ma 30 min na rozwiązanie testu. System ocen także odzwierciedla prawdziwy egzamin.

  • II Część: Praktyczna

Drugą część stanowią założenia, które składają się z filmów przedstawiających działania naszych Ratowników podczas akcji ratunkowych. W pewnym momencie film jest przerywany, uczestnik  dostaje pytanie jak mają postąpić Ratownicy w danej sytuacji. Czas na dane założenie to 15 min, podczas którego trzeba odpowiedzieć na 10 pytań. Aby zaliczyć trzeba odpowiedzieć prawidłowo na  80% pytań. Na bieżąco będziemy aktualizować pytania oraz dokładać kolejne założenia.

Aby przystąpić do rozwiązywanie kursu należy zalogować się (przycisk zaloguj w prawym górnym rogu), wejść do kursu i kliknąć: Zapisz mnie

Powodzenia !!!